Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sleepy muffin

In jos 
AutorMesaj
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Sleepy muffin   Mar Iun 21, 2011 12:50 am

Am deschis neincrezatoare usa, pasind in camera, in timp ce imi taraiam bagajul. M-am asezat pe pat, desfacandu-mi geamantanul si am inceput sa imi aranjez hainele in dulap. Dupa ce am terminat cu ele, am tras draperiile, mi-am lipit pe usa semnul cu "Ora de somn" pe care mi-l adusesem de acasa si m-am aruncat in pat, gandinu-ma la drumul obositor si la mirosul si caldura insuportabila din autobuz.
M-am ridicat cu greu peste jumatate de ora ca sa fac o baie calda, caci nu putusem sa adorm. Cand am iesit, am alunecat pe podeaua aburita si aproape ca nu mi-am spart capul de marginea cazii. M-am aruncat in pat injurandu-mi stangacia in minte, in timp ce perna absorbea apa din parul meu.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jesse

MesajSubiect: Re: Sleepy muffin   Vin Sept 30, 2011 5:38 am

Cautase camera fiind aproape sigur ca nu avea sa dea peste ea, iar acum, ca se afla in fata usii nu ii venea sa creada. Batu prea tare in usa, apoi realiza ca fata ar putea sa doarma. Se trase cativa pasi mai in spate, pregatit sa incaseze o posibila lovitura sau injuratura - chiar daca nu si-o putea imagina pe Lizzie injurand.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Sleepy muffin   Vin Sept 30, 2011 7:01 am

M-am adunat cu greu de printre perne si m-am ridicat, cu parul umezindu-mi tricoul larg si mi-am tarat picioarele pana in dreptul usii pe care am deschis-o incet, privind prin deschizatura spre fata lui Jesse.
- Salut... cred. am spus eu, clipind des, din cauza luminii prea puternice din hol.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sleepy muffin   Vin Sept 30, 2011 7:05 am

Parul ei luase o culoare noua, impresionanta, scotandu-i in evidenta pielea alba si ochii peste care mai staruia o urma aparenta a somnului.
-Scuze... spuse el, foindu-se de pe un picior pe celalalt, nelinistit. Te-am trezit, nu-i asa?continua, analizand mai atent onduleurile parului si petele de umezeala de pe umerii tricoului.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Sleepy muffin   Vin Sept 30, 2011 7:11 am

- M-ai trezit? Nu, nu cred ca m-ai trezit... si chiar daca ai facut-o, acum nu mai conteaza. am spus eu, deschizand mai larg usa si retragandu-ma in intunericul camerei. Intra... adica, daca ai timp, daca vrei etc. etc. Scuza-mi vestimentatia si te rog asteapta pana trag draperiile. am continuat, pregatindu-ma sa ma indrept spre geamuri.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sleepy muffin   

Sus In jos

Sleepy muffin
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: