Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Neaţa ...X_X

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dot

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 4:47 am

Pate ca visez ,sau nu nu cred .Ma durut prea real cand am dat cu capul de peretela ala.Se misca .Nu puteam sa il evit.Defapt totul se misca . Bucataria e in stanga sau in dreapta ? "Stai naibi o data locului sa vad si eu ceva pe aici" Masa e tare."Trebe sa notez asta" . Am simtit-o in ...nu conteaza...dar ce e important e tare . Scaunul e pe roti?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 4:55 am

Am coborat grabita in bucatarie, cu parul inca umed prins in doua codite. Cu putin inainte sa ajung in bucatarie, aud zgomote ciudate venind de dupa usa. Cine, oare se da cu capul de pereti la ora asta? gandesc eu, deschizand usa.
- Se putea? il intreb eu pe Dot, vazandu-l. Ce-ai facut azi-noapte? Adica... nu cred ca vreau sa stiu. Ce vrei sa mananci? de fapt lasa, o sa fac niste clatite. continui eu, fara a-i da o sansa de raspuns.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 5:09 am

-Aha...neata si tie surioara. Vezi ca te descurci si fara prea multe sfaturi de la mine.Dar te rog o cafea mare si exagerat de tare pentru frateto...Multumesc.Si cu astea spuse capul meu ateriza pe bratele sprijinite de masa ca un bolovan.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 5:21 am

M-am invartit de cateva ori prin camera pana am dat de masina de cafea si de o cana suficient de mare. Cand masina dadu semnul, am mutat cana pe masa, langa el, apoi am inceput sa caut zaharul.
- Vrei zahar? Sau lapte? il intreb eu, caci nu stiam sigur cum ii placea cafeaua.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 5:35 am

-Nici una nici alta. Ma ridic si beau cana de cafea fara sa respir nesimtind ca de fapt era groaznic de fierbinte. Sormea' mai am nevoie de una. Spun incet revenind la pozitia initiala.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 21, 2011 5:40 am

I-am mai dat o cana si am inceput sa pregatesc prima clatita, apoi am invartit-o in aer. Uleiul sfaraia si cativa stropi au zburat pe mana mea, inrosind zona. Obisnuita cu astfel de accidenta, am aruncat clatita pe o farfurie, apoi mi-am bagat mana sub jetul de apa rece, ca sa calmez arsura.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 12:43 am

Se trezise mai devreme decat obisnuia, fiind chinuit de foame si, luandu-se dupa miros gasise bucataria. Intra si isi arunca privirea prin incapere.
- Salut, spuse el cu toate ca nu avea chef sa vorbeasca. Miroase bine aici.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 3:04 am

Ma intorc catre usa auzind ca cineva a intrat.
-Neata. Raspuns si dau si cealalta ceasca de cafea pe gat.Sormea asa din gresala am ceva foarte rece de baut in frugider?Ah si clatita aia e A MEA.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 3:16 am

- Buna dimineata, ii spun si eu baiatului, intorcandu-ma spre Dot. Clatita e toata a ta. Dar in frigider... spun eu deschizandu-l , bere, apa minerala, lapte si iaurt de baut. Ce preferi? intreb, aducandu-i un pahar.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 3:21 am

-O bere te rog frumos.Ce imi place sa am chelnerita.Auuu..spun rapit revenind cu capul pe masa.Bomba atomica are o noua definitie CAPUL MEU.Ia un loc.spun la disparitia durerii infernale.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 3:25 am

Ii asez o cutie de bere in fata, apoi ma uit la ochii lui putin cam prea rosii.
- Tu chiar crezi ca ai nevoie de o bere? Nu ar fi mai bun un algocalmin? Nurofen? Nu arati bine deloc, presupun ca stiai asta deja.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 5:18 am

-Cred ca de data asta merg pe mana ta. Auu...Imi tai capu jos ..Auzi daca il tai o s ama mai doara? spun aterizand din nou cu capul pe masa sufocat aproape de durere.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 5:24 am

- Nu stiu... din moment ce creierul tau va fi despartit de corp si de orice sursa de sange deci de oxigen, asadar ar muri... deci duerea ar dura prea putin ca sa mai apuci sa o iei in seama, am spus eu, apoi m-am oprit sa imi trag rasuflarea. Dar nu cred ca vreunul dintre noi ar vrea ca tu sa fi mort, nu? am continuat, asezandu-i in fata un pahar cu apa minerala si o pastila de algocalmin din cele cateva pe care le aveam mereu in buzunar, in caz ca ma apuca durerea de cap.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 5:55 am

S-a asezat la masa, privindu-l pe tanarul care parea ca sta sa moara de durere.
- Hey... as putea sa primesc si eu o clatita? o intreba pe roscata. Nu esti atat de suparata pe mine incat sa ma lasi sa mor de foamne, nu?
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 5:59 am

L-am privit cu coada ochiului, apoi am aruncat clatita pe care tocmai o invarteam in tigaie pe o farfurie curata si i-am pus-o pe masa, apoi i-am adus si lui Dot cele cateva clatite pe care le facusem pana atunci.
- Ce vreti pe ele? am intrebat eu mai mult pentru frate-meu.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 9:35 am

Imi ridc capuk si beau pastila fara sa respir. Iau o clatita si o manac mai arpid decat a aparut in farfurie.
-Apropo eu sunt Dot.spun catre noul venit in bucatarie.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 9:39 am

Il privi pret de cateva clipe, apoi, realizand ca tipul chiar vorbise cu el, isi deschise gura.
- Jesse, incantat, spuse el, intinzandu-i fericit mana.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 9:47 am

-Sormea date de langa ghiuveta.Spun ridicandu-ma enervat de durerea de cap.Iau o cana gigantica de apa rece si mio torn in cap.Nah asa e mai bine.Cuma nu mai explodezi.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 9:52 am

M-am tras cat de repede am putut, nestiind ce avea de gand sa faca.
- Tu... normal esti tu? il intreb, incepand sa caut un prosop. Logic, nu am gasit... niciodata nu gasesc ceva cand am mai mare nevoie...Mi-am gasit sortul pe care il abandonasem peste marginea unui sertar si m-am uitat la el. Dot... pot sa te sterg cu asta? Nu vrei sa racesti, nu?
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 10:46 pm

-Nu nu vreau s araceasc vreeau sa nu imi mai explodeze capu.raspund n timp ce imi mai torn un pahar de apa pe cap.A si scuze de balta din ucatarie Liz tot tu cazi sa o cureti. adaug facand ochii foarte foarte mari.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 22, 2011 11:25 pm

Chiar atunci am dat peste o gramada de prosoape intr-un sertar. Am luat unul si i l-am aruncat in cap, ridicandu-ma pe varfuri ca sa ajung sa il pot sterge. Stii ca apa nu are niciun efect, nu? Doar nu te doare capul de la caldura sau asa ceva, nu?
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Joi Iun 23, 2011 1:02 am

-Nu nu am dioare de la caldura ma doare de la iarba de aseara.Dar imi era cald oricum.raspund inchizand ochii sa nu cumva imi ajunga cu ungile in ei .
Sus In jos
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 10:36 am

Pentru ca era noua pe aici mai ascultam pe la usa discutiile din casa,dar nu puteam sa rezist tentatiei si sa nu intru sa iau o clatita facuta de Lizzie k pana la urma am venit datorita ei.
-Heyy,de fapt neatza pot sa iau si eu o clatita...daca nu va suparati?
Ma gandeam daca in frigider era ceva si indraznesc sa intreb:
-Nu va suparati lapte sau ceva apa la frigider avem pe aici?
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 10:44 am

Am privit-o o clipa pe fata, pana mi-am dat seama cine era.Nu se supara nimeni, dar mi-ar fi mult mai usor daca te-ai uita singura in frigider, spun eu, aruncand o alta clatita pe o farfurie si intinzandu-i-o. Urma rosie a arsurii devenea din ce in ce mai vizibila si mai dureroasa.
Sus In jos
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 10:52 am

Oups....se pare k nu prea m-am facut acceptata....
-Mersi,ii raspund,ok ma descurc cu frigideru,dar nu voiam sa dau buzna asa si ma gandeam k nu te-ai supara k ti-as cere un pahar de lapte.
In gand imi era sa ii intreb dak au ceva ierburi la ei sa intreb sa nu intreb, imi iau inima-ndinti si intreb:
-Aaa poate nu ii o intrebare tocmai potrivita mi sa terminat iarba aveti sa imi dati si mie o tigara ma revansez.

Ultima editare efectuata de catre Byby in Dum Iun 26, 2011 10:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 10:54 am

Iarta-ma daca te-am facut sa te simti neplacut, dar in momentul de fata mi-e cam greu sa ma misc de aici,spun eu, aratandu-i tigaia in care sfaraia o alta clatita. Nu poti sa ti-l iei tu? Te rog.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 10:59 am

S-a ridicat, apropiidu-se de un dulap din care a scos un pahar, apoi deschise larg frigiderul si scoase o cutie plina cu lapte pe care il varsa in pahar. Ii intinse fetei paharul, recomandandu-se cu o voce placuta : Jesse
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 11:01 am

-Da neata. ma bag si eu in seama pe acolo furand o clatita si revenind la masa. Auzi...totusi Lizze cu ce sunt sa stiu daca mor sau nu?intreb dupa ce am muscat din una.Eh daca mor asta e condoleante mie.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 11:06 am

Am privit clatitele si continutul lor auriu si lipicios. Daca as manca si eu una as muri de masele, am gandit eu, apoi m-am intors catre Dot: Miere de albine suta la suta naturala fara nici un fel de otrava...cred, am adugat eu, privindu-mi iarasi arsura.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 11:13 am

O privi pe roscata, zambind.
-Deci numele tau e Lizzie, eh? Se pare ca intr-un final l-am aflat, spuse el, muscand din clatita.Ciudat... nu are gust de miere.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   

Sus In jos

Neaţa ...X_X
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: