Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Neaţa ...X_X

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Dum Iun 26, 2011 11:21 am

L-am privit pe Jesse cateva clipe, apoi mi-am concentrat atentia pe clatita. Imediat ce am terminat cu ea, am oprit aragazul si mi-am bagat iar mana sub jetul de apa rece, fara prea mari schimbari, insa. Imagineaza-ti ca in clatita ta am pus altceva... poate e chestia aia din borcanul cu cap de mort pe el... era dulce, am crezut ca e buna si pentru clatite, am continuat, incepand sa rad.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Lun Iun 27, 2011 9:01 am

Il privesc in ochi si ii raspund :
-Belinda,Byby...pe scurt.
Auzind discutia dintre Lizzie si Dot abea ma puteam abtine sa nu rad,dar imi dadeam seama ca rasul meu nu prea era de folos deoarece spiritele erau destul de incinse...sau mi se parea mie.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 2:59 am

- Incantat, Byby, ii spuse el, zambindu-i cat putea de fermecator, apoi isi intoarse atentia asupra roscatei.
- Deci... Lizzie, tu CHIAR ma urasti atat de mult? o intreba cu o usoara nota de teama si sarcasm.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 3:08 am

Nu m-am intors sa ma uit la el, insa simteam o nota de teama reala. Pai... as putea sa te las sa crez ca eu CHIAR te urasc atat de mult... am spus eu, luand o pauza pentru a-mi examina arsura, care se pare ca nu avea de gand sa treaca prea repede, apoi am continuat. ... Sau as putea sa iti spun ce am bagat in clatita ta. Nu stiu cum sa iti spun dar E miere de albine. Eu nu am ce-ti face daca nu iti functioneaza centrii gustului.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 9:10 am

- Mi s-a mai spus ca e ceva dislocat in creierul meu... probabil dupa ce am cazut in cap cu rolele, sau cu Skateboard-ul.... sau patinele.... sau orice alta chestie care se foloseste pentru miscare. De fapt... inca nu am cazut de pe trotineta. continua el, perfect multumit de extraordinara revelatie a trotinetei.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 9:50 am

-Vaii de cat timp nu am mai ras cu tine Lizzie...sa stii k imi era dor,chiar nu mai stiam cum e...si am luat putina pauza uitandu-am la Jesse...
-Jesse,Lizzu nu omoara nici o musca...dar un om...incerc sa rad incet si sa ma fac neobservata,dar rasul meu tot timpul atrage atentie...
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:10 am

- Imi era dor de rasul tau, am oftat, rememorand clipele petrecute cu ea. Sunt totusi doua persoane care risca sa fie ucise de mine, am continuat privindu-l pe Dot. Una din ele sunt eu. Imi pun viata in pericol 24 de ore pe zi, sapte zile pe saptamana,Ca deodorantul, am continuat in minte. Rexona?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:19 am

- Afirmatia ta nu ma linisteste deloc, ii spuse el, prefacandu-se ca tremura. As putea sa aflu cine e cealalta persoana?... De fapt, cer prea mult, nu? Vreu doar sa ma asigur ca nu sunt eu, continua, incercand sa si clantane putin din dinti, dar nu reusi si pufni in ras.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:22 am

-Nu esti tu... dar AI PUTEA deveni a treia persoana daca nu ai grija,am spus eu, incercandu-mi zambetul malefic in timp ce cautam niste gheata in congelator. Unde esti, manca-te-ar George? am intrebat pentru mine, fara a realiza ca iar gandesc cu voce tare.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:29 am

Se apropie si se apleca deasupra ei, incat ii simtea mirosul placut emanat de parul acela neobisnuit.
- Ce cauti? intreba el, aplecandu-se si mai mult, pentru a vedea in interiorul congelatorului. Acum aproape ca o atingea, simtindu-i caldura.Apropo... cine-i George?
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:52 am

Ma treze din transa clatitei privind nedumerit prin bcatarie dupa surioara mea scumpa.
-Jessi mama ce ar fi sa pastrezi distanta nu de alta dar e sormea si poate vrei sa cunosti frigiderul de aproape.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:57 am

Ii privi pe rand pe cei doi, negasind nicio asemanare intre ei, cu exceptia frumusetii.
- Dar... baigui el, Dar nu prea semanati, relua, incercand sa para cat mai nevinovat.
Sus In jos
Dot

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:10 am

-Suntem freti din altte ramuri dar ce explicatii trebe sa dau eu. Si nu ai auzit distanta de soramea.
Repet putin enervat.Nu stiu d ece mam enervat asa doar ac ...e soramea ..si NIMENI nu se atinge de ea fara sa discute cu mine mai intai ea sau el.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:13 am

- Ok, omule... calm, nu aveam de gand sa o mananc, spuse el, indepartandu-se de roscata, caci dintr-un motiv pe care mintea sa nu voia sa il recunoasca, nu voia sa il supere.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:16 am

Simtindu-l iesit din spatiul meu intim, am gasit intr-un final si o chestie folositoare in congelator. Nu era gheata, dar o punga de mazare congelata era la fel de buna. Singurul lucru la care e buna mazarea, mi-am spus eu, apoi am asezat-o pe umflatura rosie si am trantit usa congelatorului.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:25 am

Se aseza inapoi la masa, uitandu-se la clatita cu o unica urma de muscatura care se racise deja si o ridica, examinand-o. Daca tu spui ca e miere de albine... gandi el, inghitind-o din cateva imbucaturi.
- Sa stii ca e buna, spuse el, speriat ca distrusese linistea.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 10:01 pm

....Eu zic ca am dreptate,de fapt asa era mai de mult.....si cred ca si-a adus aminte de George cand m-a vazut e paduchele ei de flori...si am inceput sa rad,de nu ma mai puteam opri
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:09 pm

Daca tu asa spui... de la patru ani aproape zilnic stau sa imi rup capul. Vreau sa spun... la patru ani era sa cad intr-o fantana si dupa ceva timp mi-am rupt mana, la cinci era sa imi tai degetul aratator cu briceagul lui taica-meo, la 6 mi-am rupt iarasi mana... dar nu cred ca va interesa. am spus eu, apasandu-mi punga cu mazare peste mana. Azi era sa cad iar pe scari si m-am ars cu ulei.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mar Iun 28, 2011 11:40 pm

-Ehhh stii ca daca vrei sa mori zimi,ti-am zis ca o sa te imping in fata masinii,de fapt daca ma gandesc chiar am vrut sa o fac, imi iau o clatita si un pahar cu lapte din frigider si ma pun pe scaun in coltul bucatariei,uitandu-ma in gol pe fereastra....
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Mier Iun 29, 2011 12:01 am

- Ah, nu, nu-i nevoie, ma descurc si singura, am spus eu zambind. Dar in prezent ma straduiesc sa nu mor., am inceput sa rad, apoi mi-am luat si eu o clatita cu miere si am incercat sa o musc fara sa imi pun in pericol maselele.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Joi Iun 30, 2011 9:10 am

Si-a tras scaunul mai aproape de cel al roscatei, apucandu-i gentil mana si privindu-i zona inrosita lasata de uleiul incins.
- Si cand te gandesti ca mainile astea trebuie saufere pentru clatite atat de bune... e ca si cum ti-ai vinde sufletul Diavolului in schimbul talentului gastronomic, incerca el sa glumeasca dar se parea ca gluma nu ii prea iesise.
Isi apropie mana subtire de buze si o saruta usor.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Vin Iul 01, 2011 12:09 am

...Stii daca ma gandesc mai bine asa erai si in generala nu mai tin minte exact tu ai fost aia care sa imprastiat pe scari cand mergeam/veneam de la sport?..Si incep sa rad....dar vazand ca era nocupata cu Jesse ii las sa isi termine treaba si ies din bucatarie...
Sus In jos
Carrietta

Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Lun Iul 04, 2011 11:12 am

Intrasem in bucatarie,lihnita. Mirosea a clatite. Mmm,clatite!
Clatiteee?! Cine gateste clatite?intrebasem eu,uitandu-ma la toata lumea din incapere. Defapt,cui ii pasa?spusesem eu,luand una.Mor de foame!
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Sam Oct 01, 2011 2:11 am

Am privit-o pe fata care tocmai intrase pentru cateva secunde, apoi i-am intins o farfurie curata.
- Mai bine pune-o pe o farfurie, am spus, aratand spre clatita. Apropo, buna dimineata.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   Joi Oct 06, 2011 6:10 am

Ma intorc spre blonda care tocmai intrase in bucatarie ma ridic in picioare si politicoasa ii zic:-Neatzaa esti noua printre noi?Apropo eu sunt Bia Byby pentru prieteni,iar tu esti?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Neaţa ...X_X   

Sus In jos

Neaţa ...X_X
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: