Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Swimmm...

In jos 
AutorMesaj
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Swimmm...   Mar Iun 21, 2011 5:26 am

Ma saturasem de statul in camera mea, unde era si asa prea cald ca sa pot rasufla, asa ca am iesit din casa. Voiam sa sar in apa, dar m-am gandit ca daca as merge pe plaja m-ar arde soarele prea tare, caci aveam o piele sensibila. Am hotarat, asadeci sa merg la lac, unde eram oarecum protejata de catre umbra copacilor.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Heather

Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mar Iun 21, 2011 6:09 am

Ma plictiseam ingrozitor de tare in camera caminului.Nu era nimic de facut,in afara de a citi.Prima data m-am gandit sa merg sa-mi cumpar niste iarba,dar apoi mi-am zis sa merg la lac.Am vazut aceasi fata frumoasa care o intalnisem pe acoperis.Am zis sa ma retrag,dar totusi nu am facut-o.M-am ascuns dupa un copac si am inceput sa o privesc.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mar Iun 21, 2011 6:28 am

Mi-am dezbracat rochia, sub care aveam costumul de baie mov cu floricele albe si am intrat in apa rece a lacului, inaintand pas cu pas spre apa mai adanca. M-am scufundat de cateva ori, udandu-mi parul, apoi am iesit inapoi pe mal, tremurand usor. Parul roscat mi se lipise pe gat si pe spate.
Am scos din geanta pe cre vesnic o aveam la mine un prosopel alb si mi-am sters parul, apoim-am intins pe iarba, la umbra unui stejar urias.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 12:37 am

Se plimbase pentru un timp prin padure, apoi iesi pe marginea lacului si o zari pe roscata intinsa pe iarba. Nu s-a apropiat de ea, insa, luandu-i exemplul se intinse si el la umbra, cu castile mp3-ului in urechi, privind frunzele stejarilor de deasupra lui.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 1:18 am

Incepusem sa ma usuc, iar parul imi era ondulat, ca intotdeauna cand il lasam sa se usuce singur. Mi-am imbracat rochia alba si am realizat intr-un final ca nu eram singura acolo. M-am apropiat de baiatul care statea intins la o distanta relativ mica fata de mine.
-Hey, am spus eu, asezandu-ma langa el.
Eram plictisita - trebuia sa vorbesc cu cineva.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 1:26 am

Cum privise prea multa vreme cerul, vederea ii fusese putin dereglata, asa ca , atunci cand se ridica in sezut, vazu doar parul rosu ca focul. Il atinse - era umed si usor ondulat. Mana sa se misca apoi pe gatul ei, alunecand pe umar.
- Aaaa... scuze, nu vad bine... de la soare se balbai el.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 1:36 am

Am zambit, indepartandu-i mana de pe umarul meu.
-Nici o problema, Daca nu se mai repeta am continuat eu in gand. Ce muzica asculti? am intrebat cand i-am remarcat castile.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 1:53 am

- Nu cred ca mai ascult ceva... a murit bateria din cate se pare continua el, strangand din ochi. Ii revenise cat de cat vederea. Imi place parul tau, spuse el, incercand sa il atinga din nou.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 4:02 am

- Si mie imi place parul meu, am spuz eu zambind, in timp ce m-am indepartat usor, din instinct. Presupun ca nu are tocmai o nuanta foarte comuna, am soptit, jucandu-ma cu o suvita.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 4:53 am

- Mda, e foarte dragut. Apropo... stii ce ar fi foarte dragut? Sa imi spui numele tau. Al meu e Jesse. Spuse el zambind. incepea sa ii placa fata, probabil pentru ca nu il lasa sa se apropie de ea. Zambi din nou, apoi se intinse pe spate, contempland iarsi frunzele.
Sus In jos
Heather

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:02 am

-Mdah,nu ar fi foarte dragut.
Am spus eu iesind de dupa copacul unde statusem ascunsa.M-am incruntat usor la baiat dupa care am spus:
-Daca vroia sa-t spuna numele ei,ti l-ar fi spus...
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:19 am

Am inceput sa rad, fara sa ma pot opri pana eram pe punctul de a ma sufoca. Pentru un moment am ramas fara aer, apoi am tras tare in piept, incercand sa imi revin.
- Pfff... Am sa i-l spun candva... intr-o zi. Sa mai astepte,i-am vorbit eu fetei.
Sus In jos
Heather

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:24 am

-Sa astepte o viata,sincer,ar trebui sa caute pe altcineva,se vede de la o posta ca e disperat.
Ma prefac ca-i soptesc fetei,dar o spun in asa fel incat sa auda si baiatul.Ma asez langa fata si chicotesc usor.
-Am,totusi tu ce mai cauti aici?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:27 am

- Eu? intreba el clar enervat. Aveam de gand sa imi continui odihna care mi-a fost intrerupta de DomnisoaraFaraNume roscata de aici continua aratand spre fata.
Sus In jos
Heather

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:32 am

-Ha ha,ce gluma buna.Daca erai cu adevarat obosit ai fi plecat de mult timp sa te odihnesti altundeva.Si domnisoara are nume,dar nu vrea sa ti-l spuna.E dreptul ei.
Privesc cu o privire usor superioara apoi ma apuc iar de chicotit soptindu-i fetei ceva la ureche.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Mier Iun 22, 2011 5:36 am

Am incercat sa imi inabus rasul, insa nu mi-a iesit. Cand intr-un final m-am oprit, am spus Da, asa este, ai completa dreptate si am incercat sa imi recapat respiratia normala inainte sa lesin de la prea multa veselie.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Swimmm...   Lun Iun 27, 2011 12:45 am

In fine... sopti el, ridicandu-se de pe iarba si scuturandu-si pantalonii. Isi aduna castile si le inghesui intr-un buzunar, langa mp3. Ati putea macar sa fiti mai subtile cand ma barfiti, continua el, incercand sa para amuzant.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Swimmm...   

Sus In jos

Swimmm...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Inafara orasului :: Lacul-
Mergi direct la: