Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Highway to hell

In jos 
AutorMesaj
Aylin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Highway to hell   Mar Iun 21, 2011 7:20 am

Ca deobicei,de nebuna ma plimbam pe aleile pustii ale parcului.Imi las capul pe spate,privind cerul albastru ganditoare.Ajung langa locul de joaca,ce parea atat de pustiu azi.Zambesc usor calma si melancolica,asezandu-ma pe unul dintre leagane.Privesc in jurul meu.Era atat de pustiu dar nu mai imi pasa in acel moment,incepand sa ma dau ca un copil mic pe leaganul vechi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Highway to hell   Mar Iun 21, 2011 9:59 pm

Ma intinsesem pe o banca veche, contempland norii ce se destramau deasupra mea. Vreau vata de zahar... Vreau sa fie...
- Roz. Vreau vata de zahar roz, spun eu, ridicandu-ma si aproape alunecand de pe banca.
Telefonul meu fusese insa mai ghinionist: cazu din buzunar si se imprastie pe sub banca, cu un zgomot familiar.
Sus In jos
Aylin

MesajSubiect: Re: Highway to hell   Mier Iun 22, 2011 7:07 am

Continui sa ma dau pe leagan,lasandu-mi capul pe spate.Ma simteam din nou mica,desi nu eram asa dar vroiam sa fiu.Zambesc inchizandu-mi ochii lasandu-ma purtata de amintiri printre leaganul vechi.Ma opresc,incet si usor leganandu-ma foarte usor de aceasta data rezemandu-ma cu capul de lantul de fier.Incepusem sa fredonez incet,o melodie trista.
-...Aveam o mie de vise,o mie de viitoare planuri scrise...soptesc
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Highway to hell   Vin Sept 30, 2011 7:30 am

M-am ridicat , adunandu-mi telefonul si reasambladu-l ca de obicei. Vazusem pe cineva langa leagane, dar fata parea in propria ei lume asa ca m-am gandit sa nu o deranjez. Nu o sa o deranjez pana nu imi fac rost de vata aia de zahar. Dupa aia, mai vedem, am gandit eu, luand-o la fuga spre tipul care vindea vata de zahar ceva mai departe, pe marginea aleii, cerandu-i cea mai mare si mai roz pe care o putea face.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Highway to hell   

Sus In jos

Highway to hell
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Cartierul Estic :: Parc-
Mergi direct la: