Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Let's be children

In jos 
AutorMesaj
Rose

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 12:39 am

Era o fire mai copilaroasa, deci s-a gandit ca daca o sa urce in casuta aceea n-o sa se rupa cu ea, nu era asa de grasa. Privi bosumflata in sus aducandu-si aminte ca are frica de inaltime. Pasi inainte cu ochii inchisi pana simti ca se izbeste incet cu fata de copac. Isi lasa corpul sa cada pe spate si se aseza in stil turcesc privind in sus bosumflata. Voia acolo, dar ii era frica, in plus daca se rupea scara cu ea?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 12:48 am

Isi luase cateva carti pe care avea de gand sa le citeasca in casuta pe care o gasise acum cateva zile - nu credea ca mai vine cineva aici si spera sa aiba parte de ceva liniste. Se opri insa, cand o vazu pe fata care se asezase langa copac.
- Hey spuse el intr-un final.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 12:54 am

Tresari usor speriata, ducandu-si o mana la frunte, isi intoarse privirea spre baiat zambind usor chinuit.
Salut! ridica mana in aer copilaresc. Il analiza scurt cum facea deobicei cu fiecare persoana pe care o intalnea, nu-i placea sa se holbeze la cineva o ora si sa-si faca o impresie gresita, mai bine cunostea persoana in timp.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 12:58 am

O privi cateva momente, apoi isi ridica privirea spre casuta.
- Voiai sa urci?intreba el, aranjandu-si cele trei carti subtiri.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:05 am

Da. ofta si se ridica , se scutura de praf privind bosumflata casuta.
Nu pot sa urc acolo, e prea sus si sigur o sa cad. isi indrepta privirea spre el dand simplu din umeri. Privi cartile din mana lui curioasa, ea adora sa citeasca, i se parea mai interesanta o carte, decat un film.
Ce carti sunt? intreba curioasa.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:10 am

Isi privi si el cartile, dand din umeri.
- Nu stiu sigur. Am apucat pur si simplu trei carti la intamplare din biblioteca. Cred ca una e Robin Hood. Sau ceva de gen. continua, privind din nou in sus. Ti-e frica de inaltime?intreba intr-un final.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:22 am

Il asculta cu atentie pastrandu-si un zambet cald pe chip.
Pai...cam da. stramba copilaresc din nas. Lua o carte din mana baiatului rasfoind-o incet.
Uhm..Vrajitoarea din Shetland, mi-o imprumuti? Doresc s-o citesc. zambi privindu-l.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:29 am

- Da.. sigur, poti sa o iei. spuse el, apucand scara de sfoara care cobora din inaltime.Nu vii si tu sus? O sa vin in spatele tau, nu te las sa cazi. De sus prinzi un peisaj extraordinar. Plus ca e cel mai bun loc in care ai putea sa citesti, continua el
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:36 am

Chiar e un loc bun pentru citit? intreba privind in sus, ofta scurt, punand mana pe scara.
Merci, dar daca patesc ceva o sa te bantui toata viata. a spus scotand copilaresc limba la el. A prins bine cartea intr-o mana si a inceput sa urce incet pe scara, cu mare grija sa nu cada si sa-si rupa ceva, nu era chiar o fana a durerii, mai degraba un dusman de care nu putea trece.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:42 am

A inceput sa urce si el, fiind atent la fiecare miscare a fetei.
- Nu imi e frica de fantome. Plus ca nu m-ar deranja sa fii toata viata in preajma mea, spuse el zambind rautacios.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:48 am

Hei! Sa stii ca asta nu ma ajuta deloc, prefa-te si tu speriat, sa ma simt si eu mai bine! a zis pe acelasi ton de copil oprindu-se si privind in jos, mari involuntar ochii inghitind in sec, i se parea prea sus, inspira si expira aerul curat incercand sa se calmeze.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 1:57 am

- Sunt in spatele tau, daca asta te calmeaza cat de cat, spuse el, observand teama din privirea fetei. Nu te mai uita in jos. E regula cand vine vorba de inaltimi. Nu te uiti la desene animate?
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 2:02 am

Ba da, ma uit! Dar in desene animate personajele pica, dar nu patesc nimic, ce crezi c-as pati eu? Si nu, nu ma calmeaza deloc. zise bosumflata continuand sa urce. Cand ajunse in sfarsit sus, urca inauntrul constructiei de lemn rasufland usurata.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:00 am

Urca si el, intrand in casuta si asezandu-se langa ea. Isi lasa crtile in varful unei gramezi de alte carti ce incepusera sa se stranga de prima data cand descoperise casuta. Venea aici in fiecare zi de atunci.
- Ce ar fi sa arunci o privire? intreba el, aratand spre gaura ce tinea loc de geam prin care se putea vede, printre varfurile copacilor, un peisaj extraordinar, mai ales in momentul apusului.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:09 am

Se ridica ducandu-se repede la fereastra, isi propti mainile de pervazul din lemn.
Wooaaww...ce frumos se vede totul de aici. a spus uimita de peisajul mirific pe care-l descoperise.
Mutlumesc muuult de tot ca m-ai adus aici. spuse intorcandu-si fericita privirea spre el.
Sa inteleg ca vi des aici, nu? intreab privind cartile si se aseza in stil turcesc langa el.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:40 am

- Mda... am venit cam in fiecare zi de cand am dat peste ea. Aveam o casuta de genul cand eram mic... dar a cazut. Cu tot cu copac. Si cu mine in ea. adauga el, zambind, rememorandu-si amintirile copilariei. A lasat o cicatrice urata.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:47 am

Stramba copilaresc din nas.
Auci, scuze.. isi duse mana la cap privindu-l ingrijorata, de parca ea ar fi fost de vina pentru accident. Uneori chiar punea suflet in unele lucruri inutile. Asta era ea, cea care incepea sa planga daca vedea o goanga strivita si tot aceea care fugea de orice animal de acest gen.
Esti bine? intreba precauta.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:50 am

- Ei bine... nu inteleg la ce te referi prin acel "Ei bine?" si ei bine, nu vad de ce iti ceri scuze, nu e ca si cum puteai sa opresti un copac din cadere. Plus ca era batran cat bunicu-meo continua el, apoi ii zambi intelegator.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: Let's be children   Mier Iun 22, 2011 5:57 am

Ba da, pot, ma puneam in fata lui si.. se ridica de jos cu privirea spre tavan si o mana la talie.
Opreste-te copac neghiob, eu sunt Super Rose si te voi opri din cadere, ta, ta ta tam tam tammm.. facu ea prefcum un copil mic, ii placea sa se prosteasca, defapt adora acest lucru.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Let's be children   Joi Iun 30, 2011 9:16 am

Zambi, vazand inocenta de care dadea dovada. Esti absolut adorabila, gandi el, apoi incerca sa o spuna cu voce tare.
- Esti ado... Foarte draguta, se corecta el, gandindu-se ca poate adroabil e putin cam prea copilaresc pentru o tanara femeie.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Let's be children   

Sus In jos

Let's be children
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Inafara orasului :: Casuta din copac-
Mergi direct la: