Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

A little piece of nothing

In jos 
AutorMesaj
Rose

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 3:01 am

Era constienta ca inca nu era ora pranzului, dar nu-i prea pasa ei de asta. Isi privi ecranul telefonului mobil dandu-si seama ca intarziase la ora de fizica, dadu simplu din umeri si pasi in cantina cu o mana la burta, avea nevoie de ceva mancare, de la atatea dulciuri i se facuse rau.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 6:14 am

Stateam de ceva timp, asteptand inca ora pranzului. Era prima zi de munca la cantina, iar parul meu nu voia nici cum sa ramana sub boneta. Nu m-am mirat cand am vazut-o pe fata intrand aici, cu toate ca probabil trebuia sa fie la ore in acel moment. O intelegeam, nu era o zi prea placuta sa te chinui cu invatatul.
- Salut, am spus eu, ridicandu-ma de pe scaun. Vrei sa mananci ceva?
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:03 am

A tresarit indreptandu-si privirea spre fata, ii analiza parul, era mai roscat decat al ei, zambi larg si copilaros dand afirmativ din cap.
Buna. a spus facand un scurt semn cu mana.
Yep sweetie, cam tot ce e dulce, comestibil si tine de foame! spuse voioasa privind-o pe fata.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:06 am

- Dulce... soptesc eu, gandindu-ma la ce se gasea dulce la cntina Briose cu ciocolata, gogosi sau prajitura cu lamaie. Cred. Spun eu, uitandu-ma pe caietul cu insemnari. Deci cu ce te servesc?
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:09 am

Pai...cu cate trei din fiecare, daca nu o sa mi se faca mai rau decat imi e, o sa fie okei! zambi vesela. Luand o tava punand-o pe tejghea cu privirea prin sala.
De ce nu e nimeni pe aici? intreba curioasa, uitand ca se faceau ore pe atunci.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:14 am

I-am asezat, dupa cum imi ceruse cate trei din fiecare fel pe tava nu prea incapatoare.
- Hm... eu ma intrebam de ce E cineva aici la ora asta. Mai e pana la pranz, in momentul asta, copii normali fac ore. Doar eu stau si ma uit la mancare. Nu vrei si un suc? Intreb, ridicandu-ma.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:25 am

Hei! Ai spus copii normali? Ce vrea sa insemne? Nu sunt normala? ridica o spranceana apoi ofta.
Dap si un suc, mersi mult, apropo iti ador culoarea parului. zambi larg luand tava o puse pe o masa din apropiere si se intoarse la tejghea pentru suc.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:33 am

- Copii normali sunt plictisitori, am spus eu, oftand usor si storcand o portocala. A! sper ca iti place sucul de portocale, alt lichid bun de baut nu se gaseste pe aici, Continui, in timp ce strapungeam o alta portocala cu cutitul. Ce pai vrei? Adica ... ce culoare?
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 10:38 am

Waa...crede-ma ador sucul de portocale si mai ales daca e natural. spuse copilaresc privind-o pe fata.
Pai nu conteaza, adica nu inteleg importanta, nu pot sa beau sucul daca paiul e verde sau cum? intreba chicotind.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Mier Iun 22, 2011 11:22 pm

Am luat un pai la intamplare, invelit in hartie si l-am pus langa paharul plin. Exista persoane care fac mare caz cu paiele astea... In fine, sper sa iti placa, continui, zambind.
Sus In jos
Rose

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Joi Iun 23, 2011 3:54 am

Multumesc mult, pai...nu cred ca daca am un pai albastru sau mov nu intra mancarea in mine. dadu simplu din umeri si lua paharul in mana impreuna cu paiul.
Cat iti datorez? intreba scotand cu o mana portofelul din buzunar.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   Lun Iun 27, 2011 12:00 am

Hm... pai din moment ce cred ca esti eleva aici, nimic. Totul intra in taxa scolara... sau cum i-o spune, am spus eu, storcandu-mi si mie un pahar de suc de portocale.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A little piece of nothing   

Sus In jos

A little piece of nothing
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Scoala :: Cantina-
Mergi direct la: