Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Abstract...

In jos 
AutorMesaj
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Abstract...   Dum Iun 26, 2011 10:26 am

Cum am intrat in camera lappu' prin pat si binenteles hainele eruncate pe un scaun din coltul camerei.Ma gandeam sa incepo carte da nu imi venea nici o idee ca titlu a cartii.Si ma gandeam sa o sun pe Lizzie sa imi dea o idee binenteles sa imi imprumute si cartea daca nu o aveam.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Re: Abstract...   Dum Iun 26, 2011 10:34 am

Strabatand coridoarele reci ale caminului, m-am gandit sa bat la o usa oarecare, intrebandu-ma peste cine aveam sa dau. Speram doar sa nu dernajez, distrugandu-i linistea.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Dum Iun 26, 2011 10:59 am

O sun...imi zic in minte....
-Alo,poti te rog sa vii pana in camera la mine?...am nevoie de parerea ta....nu reusesc sa imi termin ideea si aud o bataie la usa...
-Intra,raspund,cine avea sa stie de venirea mea aici?
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Dum Iun 26, 2011 11:02 am

Cand eram pe punctul de a bate iar in usa, telefonul meu incepu sa sune: Byby. Ma uit cu parere de rau spre usa si ii intorc spatele, raspunzand la telefon. Alo? Am ascultat-o, apoi am continuat: Sigur ca vin... in ce camera stai?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Dum Iun 26, 2011 8:29 pm

Speriata k ma intreaba in ce camera stau raspund rastita:
-Zimi k tu esti la etajul 2 ultima camera de pe coltul din dreapta...nu mai stiam numarul camerei...tipic pentru mine.
In timp ce asteptam un raspuns de la ea inima imi batea atat de tare de parca as fi fugit 20 de km... .
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Lun Iun 27, 2011 12:20 am

Off... serios? Nu stii ce numar ai la camera? am intrebat eu, apoi am luat o pauza de gandire. Ce-ar fi sa iesi la usa? Eu sunt oricum la etajul doi, o sa te gasesc usor.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Lun Iun 27, 2011 3:14 am

Usa se inchidea...dar inca imi era frica
-Sigur,ies acum, ii raspund cu sufletul la gura sperand k ea era la usa.Nu reusesc sa deschid usa destul ca sa pot iesi si dau de ea,cu telefonul la ureche.:)
-Heyy nu te-am mai vazut de o gramada de timp...ii spun bucuroasa.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Lun Iun 27, 2011 5:20 am

M-am intors usor speriata si am dat cu ochii de ea. Se putea? ma intreb eu cu voce tare, privind-o cand pe Byby, cand usa. Cumva cred ca numai noua ni se putea intampla asa ceva. Ah! Nici eu nu te-am mai vazut de atat timp, ce ai mai facut?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Lun Iun 27, 2011 8:56 am

-Numai noua ni se putea intampla asta,razand imi trecuse prin minte toate amintirile cu ea din generala.

-Owww intra te rog sa mai depanam amintiri din scoala generala,mi-e atata de dor sa mai vorbim cum o faceam in parc...
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mar Iun 28, 2011 9:01 am

Am pasit usor in interiorul camerei care semana destul de mult cu a mea.
-Si mie mi-e ingrozitor de dor de vremurile alea. Pacat ca a trebuit sa ne despartim asa...Imi place camera ta, intr-un fel ma face sa ma simt linistita.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mar Iun 28, 2011 10:20 pm

-Ehhhh e destul de bine aici...Vaii iti mai amintesti de faza din a7-a cu porumbelu...si incep sa rad cum o faceam mai de mult,sau de la banchetu de a8-a cand te-ai imprastiat pe scari,sau de faza de la magazinul ala cand ai venit cu mine pe scarile rulante oww ce vremuri mai vreau sa rad cu tine...
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mar Iun 28, 2011 11:03 pm

Nu am cum sa uit faza cu prumbelul... si la banchetul de a opta nu erai acolo sa ma vezi cazand. Ai pierdut o imagine extraordinara, am spus eu, sec. Ma alesesem cu o entorsa urata si planurile mele de week-end fusesera anulate. Nu era tocmai o amintire prea amuzanta pantru mine.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mar Iun 28, 2011 11:24 pm

-Eii lasa la cum mi-a povestit Baby:XX,era sa nu ma mai opresc din ras.Owww mi-a fost atata de dor de tine....E bine a ne-am reintalnit,mai bine mai tarziu decat niciodata:)!
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mar Iun 28, 2011 11:39 pm

Ai completa dreptate, am soptit eu usor. Si ce ai mai facut de cand nu ne-am mai vazut?am intrebat curioasa, privind pe geam. Era aproape aceeasi priveliste pe care o aveam si eu de la etajul unu, doar privita de la o inaltime mai mare.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Abstract...   Mier Iun 29, 2011 7:46 am

Pai sa stii ca nu a fost foarte important...dupa cum vezi m-am tuns si mi-am facut varfurile negre....ce priveste "lookul" meu...in rest sunt aceeasi Byby pe care o stii...ii zambesc fericita pentru ca nu ma schimbasem prea mult de la "despartirea" noastra....
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Abstract...   

Sus In jos

Abstract...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: