Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sa fie comestibil?...

In jos 
AutorMesaj
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Sa fie comestibil?...   Dum Iun 26, 2011 8:39 pm

Ca de obicei nu puteam sa mananc la bucatarie mi se parea k nu ma pot intelege cu colegii era sicaut un restaurant cat mai apropiat.Eram noua in zona si nu stiam locurile,dar am dat de niste tipi care vindeau iarba si trebuia sa imi cumpar,ramasesem in pana si aveam nevoie cat mai repede.Vs-a-vi de ei era un restaurant,nu foarteselect,dar acceptabil.Dau sa intru acolo,ma asez la o masa si astept chelnerita sa vina.In timul asta se aude usa si clopoteii care sunau la intrarea unei persoane...mi se parea cunoscuta dar nu am zis nimik.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jesse

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Iun 27, 2011 12:26 am

Intra fericit in restaurant, gandindu-se ca o fripturica ar fi extraordinara, cum nu mancase nimc in afara de cateva stixuri toata ziua. Se apropie de una din chelneritele pe care le cunostea deja, caci venea des la restaurant, si ii spuse direct comanda. Mi-o aduci la ... orice masa o sa ma asez, nu?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Iun 27, 2011 3:20 am

Eram foarte concentrata cand vad pe usa tipul de la bucatarie.... nu cred ca ii place prea mult la bucataria din camin,imi zic in gand.Ii fac semn sa se aseze langa mine la masa,vazandu-l foarte pierdut.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Iun 27, 2011 7:50 am

Vazand invitatia, Jesse zambi si o accepta. Se apropie si isi trase un scaun pe care se aseza.
- Salut, ii spuse el zambindu-i. Multumesc ca ma lasi sa stau cu tine, nu mai erau prea multe mese libere, continua el, uitandu-se dupa chelnerita care trebuia sa apara de undeva cu friptura lui.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Iun 27, 2011 9:12 am

-Da scuza-ma am uitat sa ma prezint...tipic mie....Belinda,prietenii imi spun Byby,pe scurt.
Cum ziceam Jesse de unde esti?..oare eram prea directa?Vazand chelerita apropiindu-se de noi ii dau comanda:
-O ceasca mare de cafea cu lapte,multu mult lapte.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 9:07 am

Chelnerita - Lucinda, daca isi amintea el bine - ii lasa farfuria, alaturi de un pahar mare de Schweppes. Ca de obicei, se trezi el gandind. Nu ii placea ca obiceiurile sale sa devina previzibile.
- Eu... M-am nascut in New york... oras dragut, dar prea aglomerat pentru mine, asa ca m-am invartit prin America ceva vreme, apoi m-am intors la NY cand a murit fratele meu mai mare. Si dupa aia, am veni aici. Dar tu? Daca nu te deranjeza ca intreb. adauga el, sorbind usor din suc.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 9:56 am

-Eu sunt din Franta dar am venit aici sincer chiar nu stiu mai mult ca ma batea mama la cap si am vrut cum e sa fii mai independent....si chiar imi place asa,am mai multa libertate...i-am raspuns zambind uitandu-ma in ochii lui in care ma pierdeam...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 10:05 am

- Franta? intreba el, reamintindu-si cele cateva nopti nebune pe care le impartise cu nou-formatii sai prieteni prin hotelurile frantuzesti. Mda... frumoasa tara, pacat ca nu vorbesc o limba mai umana... spuse el, apoi realiza ca ar fi putut sa o supere si nu mai stia cum sa isi retraga cuvintele.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 10:15 pm

-Da....daca imi placea acolo ramaneam,dar nu mi-a placut si am vrut sa incerc ceva nou,ii raspund zambind,asteptand chelnerita sa imi duca o data cafeaua...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 10:59 pm

- Aha... sopti el, fericit ca nu o infuriase.
- Si... pe Lizzie o cunosti de mult timp?intreba el, caci nu gasise alt subiect de discutie.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 11:35 pm

-Da destul de mult timp am fost impreuna in generala 5-8 ani superbi....si imi trec amintiri pe care le-am petrecut cu nebunele mele in 4 ani....eu am fost la scoala in cartier,iar in clasa a5-a mama m-a mutat in oras...si asa am dat de ea,nu regret nimic ce am facut impreuna....Tu de ce esti singur aici,cu nici un prieten?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Iun 28, 2011 11:50 pm

-M-am mutat pentru ultimii ani de liceu, nu aveam nevoie de prieteni, se pare ca incep sa imi fac cativa, acum. spuse el, zambind. Tu traiesti doar cu cafea?intreba apoi, amintindu-si comanda ei.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mier Iun 29, 2011 7:42 am

....incep si zambesc,incercand sa nu ma umfle rasul...
-Dimineata si seara obisnuiesc sa beau cafea...mananc doar la pranz,ii raspund....Se pare ca iti place aici...ce prieteni ti-ai facut de cand te-ai mutat?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Joi Iun 30, 2011 9:04 am

- Nu stiu sigur... am spus ca incep...sa leg prietenii. Imi reuseste in cazul tau?o intreba el, rosind usor.
Nu suporta caracteristica asta a lui - rosea PREA usor, si intotdeauna cand vorbea cu o persoana pe care o placea. Si-a intors privirea catre un geam, vazand cum oamenii treceau continuu in valuri informe si multicolore, sperand ca fata sa nu observe.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Vin Iul 01, 2011 12:15 am

-Pai da imi place sa am multi prieteni,ii raspund incantata.....Stii te cu nosc doar pe tine si Lizzie aici oamenii sunt destul de ciudati,dar unii sunt ciudati intr-un anume mod....care mi-l place..dar vad ca isi intoarce privirea si imi bag capul in pamant sperand ca nu am zis ceva ce l-ar fi suparat.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Vin Sept 30, 2011 5:45 am

Continua sa fixeze fereastra, asteptand ca sangele sa i se retraga din obraji.
-Daca nu ar fi ciudati, ar fi plictisitori. Mie nu imi plac oamenii plictisitori. spuse el, intorcandu-si usor-usor privirea inapoi spre fata. De fapt, cui ii plac tipii plictisitori?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Dum Oct 02, 2011 5:44 am

-Eu una urasc tipii plictisitori,sincera sa fiu...si il privesc fix in fata parca avea ceva in privire...si zimi mai multe despre tine..incercam sa ma scot dupa privirea fixa..:|
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Oct 03, 2011 2:29 am

- Pai... incepu el, ezitand putin. Ti-am zis deja ca m-am nascut in NY, am o sora mai mica, fratele meu mai mare e mort, parintii divortati, stii cum ma cheama, cam ce ar fi de adaugat? intreba, facand inca o mica pauza. Culorile mele preferate sunt albastru deschis si oranj, genul de muzica preferat - rock, nu imi place cafeaua si in prezent incerc sa ma las de fumat. spuse el, zambind malitios. Acum e randul tau.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Oct 03, 2011 6:52 am

Cred ca nu ii prea bine ca ti-am adus aminte de lucruri neplacute scuze...si imi las capul in jos rusinata ca poate i-am rascolit amintirile.Eu am un frate mai mic ce sta cu tata in Portugalia iar eu cu mama si stii ca am plecat din Franta si ai mei sunt despartiti. Si stii k si mie imi place albastru deschis dar si negru. Si inca nu am de gand sa ma las de fumat...sau nu stiu.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Oct 03, 2011 7:20 am

- nu... nu mi-ai trezit amintiri neplacute, stai linistita, spuse el pe un ton degajat. Deci si ai tai sunt despartiti, eh? Multi altii sunt in situatia asta, nu? Parca divortul e noua moda, continua el, pufnind nervos.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Oct 04, 2011 5:54 am

Mda...asa se pare chiar nu mai inteleg acesti oameni care nu gandesc.Dar pe mine nu ma mai intereseaza asa ca...putem schimba subiectu ma enerveaza...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Mar Oct 04, 2011 5:57 am

- Ok... sopti el, gandindu-se pentru cateva clipe asupra unui nou subiect de discutie. Ce-ar fi sa discutam despre... am discutat despre tine, despre mine, deci alege tu un subiect ca eu nu stiu!, se dadu el batut.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Joi Oct 06, 2011 6:00 am

Pe mine sincer localul asta ma cam plictiseste ce zici daca mergem la mall sau poate la un film de mancat ori cum nu mai manc daca vrei sa ramai e ok merg singura...si ma uit sa ii vad privireaa.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Sam Oct 08, 2011 9:53 pm

- Eu... eu chiar nu am mancat nimic azi... incerca el sa se scuze, incepand sa isi taie friptura. Imi pare sincer rau sa las o persoana atat de interesanta singura dar... ridica el din umeri.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Lun Oct 10, 2011 5:48 am

-Ok stai linistit si trermina de mancat merg sa ma plimb pe afara...trebuie sa imi fac ordine in ganduri, Ma ridic imi iau geanta de pe scaun si il salut: -Ne mai vedem!
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   Sam Feb 11, 2012 7:17 am

Jesse incerca in zadar sa isi ia privirea de la fata, in timp ce aceasta pleca. Cumva, ceva din felul ei de a fi, poate ceva din felul in care se indepartase il facea sa se simta ciudat - acel gen de 'ciudat'. Incerca sa spuna, ceva, nici nu stia sigur ce, dar vorbele i se oprira in gat, taindu-i respiratia, iar cutitul cu care se chinuia sa isi taie friptura ii patrunse in deget. Fir-ar!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sa fie comestibil?...   

Sus In jos

Sa fie comestibil?...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Cartierul Estic :: Restaurant-
Mergi direct la: