Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Aeriana...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Byby

Data de inscriere : 26/06/2011

MesajSubiect: Aeriana...   Dum Iun 26, 2011 9:24 pm

Greu de gasit sala de curs.Nici macar nu stiam ce orar aveam,sau cu cine sunt in clasa.Pana la urma am gasit clasa si am intrat eram prima in sala de curs,oare am ajuns prea repede?,nu ma ore azi?...,greu de spus daca nu imi cunosc orarul.Asteptam sa vad pe cineva cunoscut sa ma indrume spre orar,si sa imi arate scoala... .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jesse

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Dum Iun 26, 2011 11:54 pm

Dupa ce a ratacit putin pe culoare s-a hotarat sa intre in clasa. Imediat ce a deschis usa a vazut-o pe fata cu care se intalnise si in bucatarie, insa al carei nume nu il stia. Hey, o saluta el, zambindu-i. Se aseza in prima banca de pe randul de la geam si isi scoase penarul si cele cateva carti de care avea nevoie.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Iun 27, 2011 3:11 am

-Hey...,ii raspund bucuroasa ca am vazut o fata cunoscuta insfarsit...
-Crezi k o sa fim colegi?...il intreb nedumerita.
-Daca nu te superi poti sa imi arati si mie locurile din scoala,dupa cum ai vazut sunt noua si nu prea ma descurc...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Iun 27, 2011 7:42 am

O privi cateva clipe pe fata, insa era prea obosit sa isi dea seama ce spune. Isi scoase ochelarii din buzunarul secret al gentii si incepu sa ii stearga.
- Suntem colegi, spuse el intr-un final. Daca nu eram , nu aveam ce cauta in aceeasi sala de clasa in acelasi timp. Si o sa incerc sa iti arat scoala, chiar daca nici eu nu ma descurc prin ea, insa dupa ce se termina orele, pauzele sunt prea scurte pentru asa ceva.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Iun 27, 2011 8:48 am

-Mda ai dreptete,raspund rusinata de ce prostii imi trecuse prin cap in momentul acela daca ma intreba cum ma cheama nu mai stiam.
-Atunci poate mi-o arati maine,ii raspund fara vlaga.se vedea dupa ochi ca era destul de obosit si fara chef de ore cum de altfel eram si eu.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 2:56 am

- Cum vrei tu, papusa, spuse el, punandu-si ochelarii si incercand sa isi acomodeze vederea. Doamne... de cand nu i-am mai purtat? se intreba, insa nimeni nu ii dadu raspunsul. Arat ciudat cu ochelari? o intreba el pe fata, intorcandu-se spre ea.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 8:29 am

-Nu arati rau....de fapt arati chiar bine ;)!
....e haios...imi zic in gand,dar sa recunoastem arata bine...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 8:47 am

- Atunci cred ca ar trebui sa ii port mai des, sugera el, zambind plin de fericire. Oah.... avem mate... fir-ar! injura el printre dinti, caci nu ii placea sa isi exteriorizeze furia in astfel de moduri vulgare, mai ales de fata cu o fata draguta.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 9:07 am

-Ooooo e bn k nu sunt singura caruia nu ii place matematica:)
Era singura materie pe care o uram cel mai mult inca din generala
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 9:13 am

- Cine spune ca mie NU imi place matematica? intreba el, putin iritat. O iubesc... e prima mea dragoste, plus ca IUBESC sa ii vad pe profi uitandu-se la mine ca la felu' pais'pe cand rezolv problemele dificile. Doar ca... am uitat sa imi pun liniarul, Isi pierdu elanul la inceputul ultimei propozitii si o incheie cu un oftat scurt.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 9:40 am

....se pare ca am spus ceva gresit...
-Mie nu imi place matematica orice as face nu pot sa o "IUBESC" cum spui tu....nu am cum cu oricine invatam...nu iesea nimica....daca vrei iti imprumut eu un liniar...cel putin daca il gasesc...
Imi rastorn geanta pe banca si incep sa caut liniaru...printre luciu de buze,rimel,creion si pixuri gasesc liniarul....Uite,l-am gasit,..imi intind mana peste banca lui si ii las liniarul.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 9:57 am

- Multumesc, spuse el indatoritor, luand liniarul si impingandu-l usor pe suprafata bancii pana langa pixul si cele doua creioane bine ascutite care ii apartineau. Si eu eram asa inainte ca maica-mea sa imi gaseasca o meditatoare... se opri el pentru a-si reaminti corpul acela extraordinar, apoi realiza ca pe Byby probabil nu o interesa asa ceva, deci se multumi sa spuna M-a facut sa vad matematica intr-un mod cu totul... unic, continua, stanjenit.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 10:13 pm

-Si eu m-am meditat .... pot sa zic ca a iesit ceva,dar dupa aceea am inceput sa urasc matematica la fel de mult ca inainte,pur si simplu nu o suport.
Imi scot telefonul si ii scriu un sms lui Elya sa vina in sala de clasa...trebuia sa isi cunosca si ea colegii
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 10:56 pm

Isi deschise cartea si privi in fuga continutul si mandru de sine gandi: Ma descurc eu cu ea, apoi zambi.
- Pe cine suni?o intreba el apoi pe fata, din pura curiozitate.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Iun 28, 2011 11:32 pm

Eram concentrata la sms'ul pe care il scriam, dar am auzit intrebaea ce mi-o pusese Jesse si ii raspund:
-O fata noua ce a venit in camin,verisoarei mele,Elya sper sa se descurce sa ajunga in clasa...
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mier Iun 29, 2011 12:06 am

O privi cateva clipe pe fata, apoi isi aranja ochelarii.
-Daca e verisoara TA, as muri sa o cunosc spuse el, zambind.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mier Iun 29, 2011 7:48 am

.....ma uit in ochii lui si ii raspund:-Nu semanam prea mult....de fapt daca stau sa ma gandesc nu semanam deloc....doar comportamentul e acelasi
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Vin Sept 30, 2011 5:24 am

- ok... Cred ca ar fi mai bine sa discutam despre tine din moment ce ea nu e aici... inca, spuse el, zambind, in timp ce isi rearanja ochelarii pe nas. Deci cam ce ar trebui sa intreb... Ce zodie esti?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Dum Oct 02, 2011 5:32 am

....cu fata in jos incercand sa nu ii arat ca m-am rosit ii zic: -Scorpion....iar dupa ce ii raspund imi ridic fata si il intreb si eu -Dar tu?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Oct 03, 2011 2:32 am

Zambi, privind spre fereastra deschisa peste care vantul unduia perdelele.
- Fecioara. Scorpionii sunt ca lumea, spuse el, rearanjandu-si ochelarii. Adica, din cati scorpioni am cunoscut eu, toti sunt ca lumea. Cei pe care nu ii cunosc s-ar putea sa fie altfel.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Oct 03, 2011 6:55 am

Eu pana acuma nu am cunoscut fecioare dar de cat timp ne cunoastem tin sa zic ca si eu am o parere buna despre zodia ta.Eu am avut multi prieteni scorpion de altfel si acum tin legatura cu ei si ne intelegem chiar foarte bine.Acum depinde de tine ce parere iti faci despre mine....imi scot o tigara si il intreb:-Tragi una cu mine?
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Lun Oct 03, 2011 7:15 am

O privi cateva secunde, apoi isi intoarse iar ochii spre geam.
- De ce ispitesti un biet muritor? intreba el, cu voce scazuta, sperand sa nu il auda, apoi, cu voce tare: Nu, mersi, incerc sa ma las. Am avut probleme cu plamanii.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Oct 04, 2011 5:51 am

...Incerc sa nu ma bufneasca rasul la faza cu muritorul si ii zic...Imi pare rau atunci dar sper k nu te deranjaza ca eu fumez aici daca nu merg afara.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Oct 04, 2011 5:54 am

-Nu ma deranjeaza, spuse el, zambind. Ma bucur totusi ca iti faci griji pentru mine. Nu am prea multa lume care sa faca asta pentru mine., cotinua el, cu o usoara nuanta de ironie si putina tristete in glas.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Oct 04, 2011 6:04 am

Ma plimbam pe hol, verificand clasele, cautand sala in care ar fi trebuit sa ajung mai tarziu, sa stau cu elevii in locul profesorului bolnav de matematica. Inca nereusind sa scap de ticurile din liceu, am batut in usa ca o eleva cumine, apoi am intrat incet, inchizand usa in spatele meu.
- Salut! am spu eu, vazndu-i pe cei doi, pe care ii cunosteam.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Oct 04, 2011 7:03 am

Un timp o privi pe roscata, nestiind sigur daca era uimit sau bucuros ca aparuse brusc in sala... poate putin din amandoua.
- Hey... Salut Lizzie, esti cu noi in clasa?
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Mar Oct 04, 2011 7:06 am

Cred ca am zambit in sinea mea, gandindu-ma ca totusi doi ani nu fac o diferenta atat de mare.
- Nu... eu am terminat liceul anul trecut. Acum ah... cred ca as putea spune ca lucrez pe-aici. In mod normal pierd vremea la cantina, dar mai stau uneori in locul profesorilor care... absenteaza... am spus eu, putin prea incurcata.
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Joi Oct 06, 2011 5:51 am

Cand o vad pe Lizzie ma ridic de pe scaunul care era atat de comod si o strang in brate sii ii zic...Pai daca tot tii locu profesorilor ia si tu un loc langa noi..si ii zambesc happy.Si ii raspund si lui Jessy sa nu se simta prost sau ne bagat in seama:Pai asta e felul meu de a fi prima data sunt persoanele din jurul meu,apoi eu.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Joi Oct 06, 2011 6:35 am

Am tras scaunul de la catedra pana in dreptul bancii ei si m-am asezat, aruncandu-mi geanta mov sub el, dupa ce imi scosesem cartea cu coperte albastre si cutia cu ochelarii pe care incepusem sa ii sterg.
- Si... sa inteleg ca sunteti in aceeasi clasa?
Sus In jos
Byby

MesajSubiect: Re: Aeriana...   Joi Oct 06, 2011 7:30 am

Pai din moment ce suntem in aceeasi sala ce parere ai?...si incep sa rad de una singura ca de obicei.Sa nu imi spui ca tu o sa ne predai!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aeriana...   

Sus In jos

Aeriana...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Scoala :: Sali de curs-
Mergi direct la: