Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

I love my loneliness.

In jos 
AutorMesaj
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: I love my loneliness.   Joi Iun 30, 2011 8:30 am

Intr-un fel nu imi placea sa circul cu metroul, intr-un fel, probabil ca nu imi placea sentimentul de a fi SUB pamant - poate daca eram cartita, era altfel. Dar nu eram cartita. Cartitele nu au parul oranj. Nu-i asa?La aparitia acestui gand, un zambet tenta sa apara, dar nu o facu. M-am asezat pe o banca, asteptand orice metrou putea sa ma duca cat ma aproape de camin.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dot

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Joi Iun 30, 2011 8:34 am

Motorul meu se pare ca e mai distrus decat credeam.Mici improvizatii, vopsea noua dar tot sub caroserie boala iesea.DEci in concluzie necesita consultatia urgenta a unui mecanic.Zis si facut doar ca Acasa cu ce ajung?De ce ma chinmui s ama intreb pe mine...logic ca autobuzele nu mai circula la ora asta deci metroul.Asta daca stiu unde sa cobor sau de unde sa il iau.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Joi Iun 30, 2011 8:57 am

Am privit pentru un timp in gol, examinandu-mi gandurile imprastiate prin creier. M-am intins pe banca, privind becul stins chiar deasupra mea. Ca si cum eu ti-as fi inghitit toata energia, nu? l-am intrebat in mintea mea. Dar e absolut imposibil, am dreptate? am continuat, razand in interiorul meu.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Vin Sept 30, 2011 5:18 am

Cobori scarile metroului incet, atent sa nu se impiedice, deoarece lumea parea ca se roteste in jurul sau, amortindu-i simturile si zapacindu-i mintea si asa obosita. O vazu de departe pe Liz, recunoscand parul roscat, atat de frumos, si se apropie incet de banca ei.
- Hey, spuse el cand se apropie destul de mult cat sa fie auzit, te relaxezi?
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Vin Sept 30, 2011 5:30 am

Fiind prea concentrata asupra becului, cum de multe ori tind sa ma concentrez asupra lucrurilor inutile, am fost pur si simplu luata prin surprindere. Am tresarit usor - suficient cat sa ajung sa ma rostogolesc de pe banca si sa cad pe betonul tare si dureros de rece.
- Salut, am spus eu, intorcandu-mi capul ca sa il pot vedea cum trebuie. In momentul de fata nu ma simt prea relaxata, am continuat, in timp ce ma ridicam, incercand sa-mi adun gandurile care se imprastiasera odata cu mine. Chiar atunci, becul se reaprinse. Mirific!
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Vin Sept 30, 2011 7:20 am

Zambi, fiind relativ fericit in interiorul sau la gandul ca o surprinsese. Sper ca nu te-ai ranit, ingaima el cu o ciudat de mare grija in glas si se apropie si mai mult, pana ajunse langa ea, simtind parfumul ce plutea discret in preajma ei. Intinse mana si i aranja o suvita care nu statea tocmai la lcoul ei. Si... ce face o fata ca tine intinsa pe o banca la metrou? Te-au dat afara din camin? incerca el sa glumeasca.
Sus In jos
Lizzie
Admin

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Sam Oct 01, 2011 11:00 pm

M-am uitat putin la el, apoi mi-am intors atentia asupra becului. Fac ce face orice persoana intr-o statie de metrou. Astept metroul, am spus eu, usor iritata. Cat pentru motivul pentru care ma intinsesem pe banca... obisnuiesc sa fac unele lucruri fara sa am un motiv, am continuat, fixand becul.
Sus In jos
Jesse

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   Vin Dec 23, 2011 8:32 am

Aha, sopti el. Si ... astepti de mult? adauga el, incepand sa se legene de pe un picior pe altul fara a-si da seama. Chiar nu am gasit ceva mai bun? Mai bine vorbeam despre vreme. Gandi el, incepand sa vrea sa-si fi tinut gura inchisa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I love my loneliness.   

Sus In jos

I love my loneliness.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Cartierul Vestic :: Metrou-
Mergi direct la: