Coffee
Bine ai venit pe Coffee! Iti poti petrece aici orele plictisitoare, traind viata pe care o vrei. Asadar, conectati-va, sau - daca inca nu aveti un cont - faceti-va unul!

Coffee

un forum RPG, real

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Mie foame !!!

In jos 
AutorMesaj
Irene Danvers
Admin

Data de inscriere : 25/09/2011

MesajSubiect: Mie foame !!!   Lun Sept 26, 2011 7:01 pm

Statea tolanita in mijlocul camerei si facea un puzzle de vreo 1000 de piese. Nu stia, cat e ceasul, ce data e si cat statuse acolo cu ochii atinti asupra puzzle-ului. Era pe jumatate gata, dar vroia sa-l termine cat mai repede ca sa-l lipeasca pe perete. Era o poza cu doi tineri la picnic si baiatul o imbratisa de la spate pe fata si pareau foarte fericiti. Stomacul facu zgomot. Am uitat sa mananc . La aceasta afrimatie incepu sa rada. Se indrepta spre usa din camera ei. Nu se sinchisi sa-si ia ceva in picioare. Cobora scarile si se duse in bucatarie. Bucataria era maricica. Se uita putin in jur dupa frigider si cum il zari, sari ca o hiena, peste masa si navali peste frigider. Il deschise si se gandi sa-si faca mai multe feluri de mancare si poate o prajitura. Nu avea sa le manance ea pe toate dar poate pustii din camin o sa li se faca pofta. Lua ingredientele si se apuca sa gateasca. Acum nu mai era atenta la zgomotole de afara, se concentra intrutotul pe ce facea ea acolo.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Derek Night

Data de inscriere : 27/09/2011

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mar Sept 27, 2011 8:38 am

Alerga pe alea care ducea spre camin. Ca in fiecare dimineata iesea la o tura de alergat, nu conta unde. Nu bause apa de doua ore si alergase in continu. Intra sau mai bine se izbi de usa de la intrare si navalii in bucatarie. Nu se oprise si se arunca pe frigider. Deschise usa cu forta si isi baga capul acolo. Era racoare si bine, afara era canicula. In timp ce statea cu capul in frigider si gafaia, incepu sa scotoceasca dupa o sticla de apa. Lua apa, inchise usa si termina sticla din cateva inghitituri. Nu observa ca mai era cineva in bucatarie. Isi intoarse ochii spre fata si un mic zambet ii juca pe buze.
-Salut! Ce faci ?
Sus In jos
Irene Danvers
Admin

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mar Sept 27, 2011 8:48 am

Se uita la lingura din mana si se intreba ce facea acum. Facuse atat de multe in bucatarie si pierduse si notiunea timpului. Arunca o privire cuptorului si scoase din el o tava cu fursecuri. Ii iesisera destul de multe si era multumita. Din hol se auzi o bubuitura si pe usa bucatariei intra un "tip". Il urmari cu ochii mari cum isi baga capul in frigider. Probabil venise de la alergat dupa urmele de transpiratie. si parul ud. Ii facu lent cu mana.
- Bine fac, prajituri. Tu esti in regula? intreba ridicand usor din sprancene. Gafaia destl de zgomotos.
Sus In jos
Derek Night

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mar Sept 27, 2011 6:41 pm

-Uuu, prajituri, exclama pofticios. Din doi pasi ajunse langa ea si fura doua prajituri. Nu se gandi ca fata ar incepe sa protesteze, dar s-ar fi milogit de ea sa-i dea una. S-ar agata de piciorul ei. De cand nu mai mancase prajituri. De la 18 ani. Baga una in gura si gemu de placere.
-Mama ce buneee sunt spuse intinzandu-se dupa celelalte.
Sus In jos
Irene Danvers
Admin

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mar Sept 27, 2011 6:45 pm

Deschise gura sa protesteze. Nu ii putea manca toata tava. Can vazu ca se intinde si dupa celelalte, lua tava si o puse la spate, facand cativa pasi in spate.
-Iti ajung doua. Daca tie foame nu manca prajituri. Mananca si tu mancare. Gasesti in frigider. Incepu sa bombane in timp ce punea tava pe dulap. Il urmari cu coada ochiului, in tim ce se prefacea ca rontaie un fursec.
Sus In jos
Derek Night

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mier Sept 28, 2011 6:44 pm

Derek zambi stramb. Era draguta si amuzanta. Poate putin temperamentala. Se intoarse pe jumatate, aruncandu-i unul din zambetele lui irezistibile. Se duse la frigider si cauta sa-si faca un sandwich. Lua ce ii trebuia si se duse cu ele la dulapul de langa fata. In timp ce taie cascavalul si painea se mai uita la ea cu coada ochiului, o masura din cap pana in picioare. Parul ei roscat era adorabil si spera din tot sufletul sa fie natural.
-Rosul asta al tau ... e natural? intreba brusc si vaa ezitari. Nu e natural, Nu e natural, Nu e natural ... Cat timp astepta raspusul, continua sa o cerceteze.
Sus In jos
Irene Danvers
Admin

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Mier Sept 28, 2011 6:54 pm

Tresari cand auzi vocea tipului langa ea. Se duse un pas mic in spate si se uita urat la el.
-Nu te mai misca asa silentios, m-ai speriat, incheie punandu-si mana la piept. Inima batea sa-i sara din piept. Isi indrepat spatele si facu ochii mari cand vazu ca nici la barbie nu-i ajunge. Cand se micsorase asa de mult.
-D-da, e natural. De ce intrebi?
Sus In jos
Lizzie
Admin

Data de inscriere : 21/06/2011

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Vin Sept 30, 2011 6:17 am

M-am tarat incet pana in bucatarie, atrasa de mirosul prajiturilor, uitand sa imi schimb tricoul alb, prea mare si pantalonii scurti in care dormisem. M-am strecurat usor pe usa si am incercat sa imi fac intrarea fara sa ma impiedic de papucii pufosi roz.
- Hey... 'neata, am spus eu, realizand ca nu eram singura in bucatarie, cu toate ca nu ii recunosteam pe cei doi.
Sus In jos
Derek Night

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Sam Oct 01, 2011 11:43 pm

Respira usurat la raspunsul fetei. Isi indrepta spatele si se uita la ea de sus cu o fata angelica, clipind o data la doua secunde.
-Eu sunt Derek. Derek Night, spuse prefacandu-se Ca james Bond. Zambi un pic malefic.
Auzi usa de la intare ca se deschide si intoarse capul curios sa vada cine intrase. Era nca o roscata. Ridica usor din barbie in semn de salut si se intoarse spre fata, asteptand sa-si zica si ea la randul ei numele.
Sus In jos
Irene Danvers
Admin

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   Sam Oct 01, 2011 11:51 pm

Auzi usa si se intoarse o data cu asa-numitul Derek la usa.
-`Neata, spuse facand o data cu mana. Isi intoarse privirea spre Derek si ofta adanc.
-Irene Danvers, spuse fara sa se uite la el luand inca o prajitura. Era dragut daca nu se mai uita asa la ea. De ce se uita asa? Si zambetul... Isi scutura capul, rontaind in conitnuare prajitura.
-De ce te uiti asa la mine ?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Mie foame !!!   

Sus In jos

Mie foame !!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Coffee :: Scoala si imprejurimile :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: